www.levneucto.wbs.cz - mzdy, účetnictví, daně, náhradní plnění, ...

Historie Zimy na náchodsku

"Bohatý není ten, kdo má nejvíce, ale ten, kdo potřebuje nejméně."

6.4.2011 byla Zima na náchodsku zaregistrovaná Ministerstvem vnitra ČR jako občanské sdružení.
Občanské sdružení může co? Může přijímat dary, které si dárce odečte z daní z příjmu dle § 15 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu.
Všem případným dárcům podám podrobnější informace a za případné dary srdečně děkujeme. Konec roku je nejvhodnější doba k odpočtu daru.

A protože občanské sdružení je nezisková, nevýdělečná organizace, můžeme co? Můžeme pořádat poznávací zájezdové aktivity za režijní cenu. Případně za cenu nižší, přijmeme-li dar.


Původní stránky ZIMY NA NÁCHODSKU vznikly v lednu 2007. Novou podobu dostaly stránky 4.11.2011 díky synovi, který po dlouhém přesvědčování (on by to řekl jinak), udělal šablonu na tyto pěkné stránky. Patří mu zasloužený dík. Teď jsem si všimla, že už budeme mít v rodině v tento den oslavence 3, místo dosavadních dvou.

Počitadlo návštěv tam bylo umístěno 6.12.2007.

Na podzim 2007 (v květnu jsem si zchromila koleno) - ke mně přijel Vláďa Červený z Červeného Kostelce a přivezl mi pár jablek, hrušek a ořechů ze zahrady a říká „ do zimy se musíš uzdravit, protože Ty jsi takový náš Škaroupka“. Hele nevypovídá to vlastně o osobnosti Vláďi??? A není to tak trochu pocta i pro mě???

O Zimu na náchodsku se starám od 31. ročníku včetně, tj. od listopadu 2006. V tomto roce se výbor KČT Náchod snaží přejmenovat Zimu na náchodsku na Lyžařské výlety v Kladském pomezí, přičemž důvod je ten, že se vše přejmenovává a že okolní KČT mají námitky pro přisvojení si oblasti a názvu Náchodska. Dohledala jsem, že Zima na náchodsku je odjakživa Zima na náchodsku s malým n, tudíž od samého jejího zrození bylo v názvu Zimy na náchodsku, slovo náchodsko chápáno jako součást názvu. Nejednalo se tedy o oblast Náchodsko. Už proto, že lyžařské výlety se uskutečňovaly i do jiných horských oblastí, tudíž i mimo hranice Náchodska. Zima na náchodsku přežila 30 let, z toho 13 let totalitního režimu, věřím, že bude žít dále.


Vladimír Škaroupka

(13.7.1922 - 18.8.1994)

Hlavní iniciátor a zakladatel "Zimy na náchodsku"

Zima na náchodsku v papírové podobě vznikla v roce 1975 ve spolupráci Horolezeckého svazu a Svazu Turistiky OV ČSTV Náchod. 1.ročník je tedy datován na rok 1975/1976
Troufám si říc, že papírová podoba vznikla proto, že jsme s Vláďou začali pravidelně lyžovat od roku 1972.

Kdo byl Vladimír Škaroupka? – osobnost, autorita, kamarád i učitel, malíř a řezbář, vše v jednom.
A víc než slova za něj mluví skutky jako třeba lynorit lyžařů na obálce „Zimy“, bez kterých by už Zima na náchodsku nebyla Zimou na náchodsku.

Následující akce které pro Vás připravujeme

Norsko na kole

Krásná, neopakovatelná příroda.

Zima na náchodsku 41. ročník

Kalendář zimních i letních akcí. Po parádní letní sezóně klepe na dveře zima, bílá zima, s nadýchanou peřinou třpytivého sněhu. Díky.

Přípravy na léto vrcholí

Ještě další zajímavých cyklo i pěších akce pro Vás připravujeme. Mrkněte a neváhejte s přihlášením.