www.levneucto.wbs.cz - mzdy, účetnictví, daně, náhradní plnění, ...

Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada sice vaše problémy nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít. Jan Werich a moje řeč.


43. ročník ZIMY NA NÁCHODSKU o.s., 2018 - 2019

Zájezdy připravujeme pro všechny kamarádské lidi, každého věku. Pojďte se přidat.Do záložky "Kalendář akcí" jsem přidala pozvánku na:
První namazání v Krkonoších v termínu 7. - 11.12.2016,
Kaledář pro rok 2017 a
Léto 2017.LÉTO 2016 - cyklo a pěší akce

 • Fotky od roku 2009 - cyklo, pěší.
 • Fotky od roku 2012 - cyklo, pěší.


 • Pravidelné jednodenní cyklo vyjížďky plánujeme i letos. Upřesním včas. Děkuji a přeji nám krásné léto.
  Navíc na letošní rok opět plánujeme víkendové, nebo vícedenní cyklo, ale také pěší zájezdy pro menší počet zájemců. Akce jsou níže a další budou ve Vzkazovníku.

  Kalendářní program na "LÉTO 2016" (cyklo a pěší) - ke stažení. Níže jsou ke stažení pozvánky s konkrétní informací ke každé akci. Děkuji za zájem.

  17.4.2016 Pěší poznávací zájezd údolím řeky Krounky - ke stažení.
  POZOR změna termínu na 17.4.2016. Přihlášky do 1.4.2016.

  29.4. - 1.5.2016 Cyklo podél řeky Ohře - ke stažení.
  Přihlášky do 30.3.2016.

  10. - 15.5.2016 Dunaj - cyklostezka z Passau do Bratislavy - ke stažení.
  Přihlášky do 30.3.2016.

  21. - 26.5.2016 Cyklo Labe z Hamburgu do Litoměřic - prosím o strpení, připravujeme.
  Přihlášky do 30.3.2016.

  30.5. - 6.6.2016 Cyklo Nizozemí - ke stažení.
  Přihlášky do 30.3.2016.

  23. - 29.6.2016 NP Stelvio (Itálie) turistika v oblasti Ortleru - ke stažení.
  Přihlášky do 30.3.2016.

  3.9. - 7.9.2016 Rakousko - turistika v okolí Zell am See - ke stažení.
  Přihlášky do 30.3.2016.

  28.9. - 2.10.2016 Vysoké Tatry - turistika - ke stažení.
  Přihlášky do 30.3.2016.

  7.10. - 9.10.2016 Cyklo podél řeky Jizery - ke stažení.
  Přihlášky do 30.3.2016.

  - Cyklo i pěší Český Ráj - Kacanovy.
  Bydlení na chatě ve vlastním spacáku, s možností vaření v místě. Termín je možné zvolit dle potřeby. Doprava i program individuální.

  - 7.- 11.12.2016 První namazání v Krkonoších - lyže. Pozvánka bude v záložce "LYŽE".

  Na všech zájezdech je možné si po dohodě udělat svůj program.  Následující akce které pro Vás připravujeme

  Norsko na kole

  Krásná, neopakovatelná příroda.

  Zima na náchodsku 41. ročník

  Kalendář zimních i letních akcí. Po parádní letní sezóně klepe na dveře zima, bílá zima, s nadýchanou peřinou třpytivého sněhu. Díky.

  Přípravy na léto vrcholí

  Ještě další zajímavé cyklo i pěší akce pro Vás připravujeme. Mrkněte a neváhejte s přihlášením.

  Na léto 2015 připravujeme kromě pravidelných sobotních výletů, i vícedenní cyklo a pěší zájezdy, které najdete v záložce "Cyklo a pěší akce".

  Na další akce se dají využít víkendy. Info bude zde a ve Vzkazovníku.

  Dnes 2.2.2014 Vás otevřelo tyto stránky 46 osob, slušné. Pojeďte na cyklo zájezdy.
  Dnes 29.1.2013 Vás otevřelo tyto stránky 54 osob, hodně slušné. Nebojte se přidat i na zájezdové akce.

  PF 2013

  Děkuji Vám za krásná vánoční i novoroční přání a ještě jednou všem přeji pevné zdraví, hodně lásky, radosti a síly, abychom celý rok 2013 úspěšně přestáli.


  Parte Květky Joové (Kubíčkové). Rozloučení je v Adršpachu v sobotu 20.8.2011 v 16.00 hod. ve "Vinárně u Peteho" viz Vzkazovník.

  Termíny pěších a cyklo zájezdů pro sezonu 2011:

  Podrobnější pozvánky jsou ke stažení v záložce Cyklo a pěší akce.

  Od soboty 2.4.2011 pokračujeme pravidelnými cyklo výlety - soboty (vyjímečně neděle, když bude na sobotu moc pršlavo).
  Nepojedeme v případě termínů zájezdů a když já ten termín mám něco jiného, ale můžu Vás ujistit, že se snažím jiné aktivity omezit, abych mohla jezdit s Váma. Už se opět těším na viděnou.


  29.5.2011 Toulovcovy maštale – pěší.


  19.6.2011 Vysoké Tatry - pěší.


  2. - 6.7.2011 Bílé Karpaty, Slovácko (Velký Lopeník, Velká Javořina, Baťův kanál, vinný sklípek ...), cyklo i pěší.


  2. - 10.9.2011 Švýcarsko – cyklo i pěší. Můžete se začít hlásit, abych věděla a jestli mám tento výlet připravovat. Je s tím hodně práce.  1. - 2.10.2011 Křivoklátsko - pěší. Pozvánka je v záložce Cyklo a pěší ke stažení. Přihlášky s platbou do 15.9.2011.

  Přihlášený je ten, kdo si v případě vypsané ceny, zaplatí.


  Protože je nutné zajistit a blokovat autobus a ubytování prosím o platby co nejdříve, nejdéle do uvedených termínů. Děkuji.

  Přeji krásnou pěší i cyklo sezonu a těším se na parádně, společně prožité dny.

  Prosím informovat ostatní případné zájemce a zaslat emailovou adresu v případě zájmu o zasílání informací emailem.


  A nyní už prosím, opět přemýšlejte kam a co pojedeme v zimě i v létě 2012. Za Vaše návrhy jsem vděčná a děkuji. Léto uteče, aniž se nadějeme, ať jsme připraveni. Taky jste si všimli, že ten čas nám běží čím dál rychleji ...?


  Dnes 11.1.2011 Vás otevřelo tyto stránky 41 osob. Hodně slušné, nebojte se přidat také do stopy a sedla.
  Dnes 18.1.2010 Vás otevřelo tyto stránky 42 osob. Hm, docela slušné, pojďte i do stopy a do sedla.

  35. ročník "Zimy na náchodsku"  Poslední namazání 4.4.2009
  Vážení přátelé, až dnes mně naplno dochází Vaše slova díků (i kytička) a jsem skutečně upřímně dojatá. Je neskutečně krásné, že se navzájem máme a že víme, že se máme. A v této době. Za to Vám všem patří opravdové, srdečné díky. Věřím, že mně věříte, že to tak cítím a přeji ten pocit i Vám.
  Když mně koncem ledna Vašek Nosek tuto akci připoměl, začala jsem přemýšlet, že ji obnovíme a když jsem Vám ji oznámila a žádala, abyste se přihlásili, což udělalo pouze 7 lidí, tak jsem byla na pochybách, zda ji dělat. Počet lidí jsem potřebovala pro výběr restaurace. Vydržela jsem a rozhodla se, že ji zařidím i pro tu hrstku zájemců - stáli jste mně za to, i jen Vás 7 lidiček, ale raději jsem zvolila větší restauraci. Po přejezdu Krkonoš, kde jsem Vám oznámila, že se akce uskuteční i bez přihlášení a Vy jste přislíbili účast, tak už jsem věřila, že to dopadne. Když nás před radnici přišlo pouze 10?, někteří moc nevěřili v to, co se nakonec stalo v Řešetově Lhotě - bylo nás 78 lidí. Je to neskutečné a krásné díky Vám všem a každému zvlášť. Já bych tam byla sama, kdybyste nepřišli Vy.
  Omlouvám se všem dochvilným (Č. Kosteleckým) a další hrstce, kteří na nás čekali u Novotných s podobným pocitem, jako jsme někteří měli před tou radnicí v Náchodě.
  Omlouvám se všem, že jsem Vás nepřivítala osobně u stolů a nepoděkovala Vám za vše. Selhala jsem organizačně, pozdním příchodem jsem pak vše nestihla. Příště se pokusim alespoň něco napravit. Ale žádnou tragédii z toho nedělám, protože tím pádem máte na příště zajištěnou lahvinku do autobusu. Dohodli jsme se tak, takže žádný stres, že?
  Jak jsem předeslala, pokud budou vedoucí, kteří odvedou kratší, nebo pomalejší skupiny lyžařů, vypíšu tyto akce v kalendáři. Zde bych ale skutečně potřebovala, prosím abyste mně napsali kdo a jakou trasu si vezmete na starosti. Návrh tras i termínů od Vás by byl dobrý. Začátkem listopadu už je nejvyšší čas, abych to měla. Nemůžu chtít po lyžařích, kteří chtějí, umí a mají fyzičku, aby jezdili pomalu a krátké trasy na jejich schopnosti. Ale je Vás dost, kteří chcete jezdit pomaleji a vedoucování zvládnete. Pomůžete tím další skupině lyžařů, aby měly možnost pravidelně lyžovat v pohodě, dle svých fyzických možností a schopností.
  A i Vás zdatné a zaběhlé vedoucí prosím, máte-li návrh, co bych mohla v kalendáři změnit, či nový návrh kam jet, napište, bude-li to proveditelné, uskutečníme to.
  Ještě jednou Vám všem moc děkuji, že jste si v této uspěchané době udělali čas a přišli se bavit. Jste fakt bezvadní a ještě si přeji, abyste příště opět přišli a abyste přišli nejen kvůli mně, ale i proto, že Vám je s námi dobře, že společně rádi lyžujeme, ale rádi se i bavíme a na chvilinku zapomeneme na starosti, které přináší tato doba.
  Mějte se jak nejlíp umíte. Těším se brzy na viděnou.
  PS: navíc ještě moc díky všem, kteří mně ochotně pomáhali a těm, kteří na mě v Řešetově Lhotě počkali a nenechali mě jít domů samotnou i když měsíček svítil. A ještě jsem málem zapoměla na Zdeňka Sokoláře - prosím Tě díky za dáreček do tomboly, ale Tys nám tam chyběl víc, třeba Ti to vyjde příště.


  Srdečně Vás všechny zvu na POSLEDNÍ NAMAZÁNÍ, které se koná 4.dubna 2009 v Řešetově Lhotě u Novotných od 18.00 hod..
  Pro "Náchoďáky" odchod od radnice v Náchodě 4.4.2009 v 16.30 hod.. Baterky sebou.
  Tombola – můžete přinést jídlo (i domácí výrobky), pití ( i nealko) k přímé konzumaci na místě a případně poukázky. Nic velkého a objemného, protože jdeme pěšky i domů a kdo se má tahat s něčím, co vůbec nepotřebuje a vymýšlet komu by se to mohlo hodit.
  Ale hlavně si každý přineste chuť se bavit, i když Vám právě není do smíchu. Určitě se budeme bavit a smát – o tom život je a tato akce k tomu slouží.
  Nebudu nás zdržovat od zábavy promítáním foto a informacemi o ujetých VOLT km, protože vše najdete zde v záložce Ujeté km. A dělám CD Zimy na náchodsku, které bude k dispozici od 30. ročníku.
  Co Vás to bude stát? Kromě individuální konzumace od Vás budu chtít připět na hudbu tak, že polovinu hradím já a na druhou polovinu se složíme. Přece mě v tom nenecháte. Večeři si můžete vybrat asi ze 4 druhů jídel.
  Přesto věřím, že Vás tato skutečnost od účasti, na kterou já už se těším, neodradí.
  Co na sebe? Je to úplně jedno - sportovní, převleček, nebo róba, hlavně, abyste se cítili dobře.
  Sdělte prosím toto pozvání i těm, kteří nemají email. Děkuji a přeji krásné, prosluněné dny.

  Co, že to takové Poslední namazání je? - byla to tradice k ukončení Zimy na náchodsku, kde se vyhodnocovaly ujeté VOLT km, udělovaly výkonnostní odznaky lyžařské turistiky, promítaly diapozitivy, prohlížely fotky a vzpomínaly různé zážitky z jednotlivých akcí a hlavně nechyběla hudba a taneček většinou ve sportovní „róbě“ a v pohorkách. Prostě pěkný večer ve společnosti bezva kamarádů, zakončený procházkou domů. No, nemělo to chybu, tak proč v této tradici nepokračovat? Vašku moc dík za připomenutí.


  15.3.2009 přejezd Krkonoš - v neděli odjíždíme v 5.40 hod. z Nového Města n. Met. zastávka Malecí, v 6.00 hod. z Náchoda od stadionu Na Hamrech, v 6.05 hod. od teplárny , v 6.07 hod. z D. Radechové, v 6.10 hod. z H. Radechové, v 6.20 hod. z Červeného Kostelce (autobusové nádraží).
  Buďte prosím dochvilní, jako vždy, část lyžařů jede do Špindlerova Mlýna na veřejnou hromadnou dopravu! Odjezd v 8.30 hod. ze stanoviště č. 3 na Špindlerovku.
  Odjezd z Harrachova v 17.00 hod., předpokládaný návrat do Náchoda v 19.30 hod. Těším se na pěkně prožitý den díky Vám všem.

  4.4.2009 "Poslední namazání" - ukončení lyžařské sezony, možnost shlédnout fotky z akcí, ale hlavně hudba a tanec = pěkně prožitý večer. Je jedno jestli přijdete v pohorkách, plesové róbě, nebo jakém koliv převlečku. Hlavně přijďte.
  Navázání na tuto akci, která bývala součástí Zimy na náchodsku, kde byly vyhodnoceny ujeté VOLT km, uděleny odznaky lyžařské turistiky dle množství ujetých VOLT km a zábava.
  Pro uskutečnění této akce, je nutné, urychlené přihlášení se. Na počtu lidí záleží místo, kde se "Poslední namazání" odehraje. Předběžně jsou to Lhotky, nebo Řešetova Lhota. Dokud nebudu znát počet Vás, kteří máte zájem, nemůžu zajednat sál, ani hudbu! Přispěchejte prosím s rychlým rozhodnutím. Na poslední chvíli neseženu prostory, ani hudbu. Konzumaci si hradí každý sám, hudbu z části sponzoruji, částečně se složíme. Děkuji.

  Neděle 1. března 2009 Jizerské hory.
  Odjezd v 6.00 hod. z Náchoda od stadionu Na Hamrech. Se zastávkami k nastoupení u teplárny v 6.05 hod., D. Radechová v 6.07 hod., v Červeném Kostelci autobusové nádraží v 6.20 - 6.25 hod.. Cílová stanice: Jizerka - pozor změna oproti Kořenovu. Mapku pošlu co nejdříve emailem.

  Sledujte prosím Vzkazovník, kde v pátek večer, dle sněhových podmínek, upřesňuji, kam se v sobotu jede. Pokud je dostatek sněhu v místě, kam je plánovaná trasa, jede se dle kalendáře. Pokud sníh není, jedeme dle rozhodnutí vedoucího za sněhem. Chodit můžeme celý rok, lyžovat pouze několik týdnů. Omlouvám se všem, kterým toto nevyhovuje.

  1.3.2009 Jizerské hory - autobusový výlet je již obsazen. Omlouvám se zájemcům, na které se nedostalo. Do budoucna navrhuji sledovat tyto stránky a přihlásit se, co nejdříve. Jede ten, kdo se přihlásí a zaplatí dříve.  3. - 7.12.2008 První namazání 33. ročníku Zimy na náchodsku na Lyžařské boudě v Krkonoších. Cena pro nás je 270,- Kč za noc se snídaní (proti běžné ceně od 500,- Kč). Další stravování je možné přímo na boudě. Příjezd od středy do pátku s tím, že potřebuji nahlásit kdo a kdy přijedete a kdo chce odvézt zavazadla z Pece pod Sněžkou. Předběžné přihlášení prosím co nejrychleji, nevratnou zálohu 270,- Kč, do 30.10.2008. Program? Běžecké a sjezdové lyžování i pěší turistika dle libosti. Děkuji za rychlou reakci, abychom měli všichni postel. Moc se těším na Vaši účast a do bílé stopy. Přeji pěkný víkend a hodně krásných podzimních dnů.

  33. ročník "Zimy na náchodsku"


  20. - 22.6.2008 Kralický Sněžník na kolách. Záloha na ubytování (170,- Kč osoba a noc) 250,- Kč do 20.5.2008.
  22.3.2008 - Orlické hory - Rokytnice. Odjezd z Náchoda v 7.35 hod. autobusem na Šerlich. Viz kalendář.
  15.3.2008 přejezd Krkonoš
  Vážení přátelé,
  odjezd v 6.00 hod. z Hamer, v 6.10 hod. od Tepna klubu a v 6.30 hod. z Červeného Kostelce. Protože mám ještě několik volných míst, hlaste se prosím telefonem, nebo smskou (stále jsem v týdnu mimo Náchod). Děkuji. Věřím, že nám bude počasí opět přát, jako na Jizerkách a prožijeme den plný krásných zážitků.
  8.3.2008 - Jizerky
  Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí překládám autobusový výlet do Jizerek z 1.3.2008 na 8.3.2008. Vše ostatní včetně toho, že opět nejsem na internetu platí jako níže. Děkuji za pochopení a přeji všem krásný den plný zážitků.
  Vážení lyžařští přátelé,
  protože odjíždím mimo Náchod a vrátím se až v pátek 29.2.2008, žádám Vás, abyste mě v případě odhlášení se z Jizerek zavolali telefonem. Na internetu nebudu a nemohla bych hned přizvat náhradníka. Děkuji.
  Jen připomínám, že odjíždíme v sobotu 1.3.2008 v 6.00 hod. z Hamrů, v 6.10 hod. od Tepna klubu, v 6.30 hod. z autobusového nádraží v Červeném Kostelci.
  Děkuji, přeji pěkný týden. Těším se do stopy a zdravím Božena
  Vážení přálelé, blíží se termín 15.3.2008, kdy jedeme autobusem do Krkonoš, odkud přejedeme na běžkám do Harrachova. Podrobné informace ke stažení jsou zde v "Kalendář akcí 2007 - 8". Protože mám ještě několik volných míst, byla bych ráda, kdybyste se přihlásili co nejdříve. Těším se do společné stopy a zdravím.
  23.2.2008 sobota
  Orlické hory - hřeben, viz Vzkazovník a dle dohody na místě.

  16.2.2008 - sobota
  Rýchory - bílá stopa, dle kalendáře, viz vzkazovník.

  9.2.2008 sobota
  Orlické hory - bílá stopa, viz Vzkazovník.

  2.2.2008 sobota
  Orlické hory - bílá stopa, Viz Vzkazovník.

  2.2.2008 sobota
  Hejšovina - pěší. Odjezd V 7.15 hod. autobusem do Machovské Lhoty.

  26.1.2008 sobota
  Orlické hory

  Vážení přátelé, protože na Broumovsku není dostatek sněhu, srdečně Vás za oba vedoucí zvu v sobotu 26.1.2008 na Orlické hory, kde je dle čerstvé informace HS Deštné 30 cm starého a 5 cm nového sněhu. Hřeben je sjízdný po Haničku a Luisino údolí. Odjezd z Náchoda v 7.35 hod. autobusem na Šerlich. Těším se do stopy a přeji hodně bezva zážitků.
  19.1.2008 sobota
  Orlické hory

  Vážení přátelé, protože kolem Ádru sníh není, srdečně Vás za oba vedoucí zvu na Orlické hory, kde je dle informací HS Deštné v Orlických horách dostatek sněhu na dojetí i do Rokytnice. Takže odjezd v 7.35 hod. z Náchoda na Šerlich. Kam pojedeme se dohodneme na místě dle počasí a podmínek.
  12.1.2008 sobota
  Jestřebí hory z Petříkovic

  Vážení přátelé, srdečně Vás za oba vedoucí zvu do stopy Jestřebých hor. Odjezd z Náchoda v 6.40 hod. do Petříkovic, viz Kalendář. Sněhová pokrývka je dostatečná. Těším se a přeji pěkně prožitý den. Ahoj Božena
  5.1.2008 sobota
  Hejšovina

  Pro nedostatek sněhu se jde ve zkrácené verzi pěšky, viz Vzkazovník
  1.1.2008 Nový rok
  Okolo Jiráskovy chaty

  Jdeme pěšky v 9.30 hod. od pivovaru viz Vzkazovník
  29.12.2007 sobota
  Orlické h. - Pěticestí
  . Protože v nižších polohách není dostatek sněhu, jedeme v 7.35 hod. z Náchoda na Šerlich. Odtud - V. Deštná (pravou stopou), Jelenka, Pod Homolí, Pěticestí (levou), zpět "Bunkrovkou" a dál po hřebeni na Šerlich. Celkem 26 km a 37 VOLT km. Viz "Popis tras", trasa č. 1) Pěticestí - Orl. h..
  26.12.2007 Štěpán
  Krkonoše
  - Protože na Jestřebích h. není sníh, jedeme vlakem v 7.20 hod. z Náchoda do Svobody. Autobusem do Pece pod Sněžkou, odtud Richtrovy b., Výrovka, Rozcestí, Liščí h., Lyžařská b. (občerstvení), Lučiny, Kolínská b. a kolem Zrcadlových bud do Jánských Lázní.
  22.12.2007 sobota
  Orlické hory

  viz kalendář a Vzkazovník
  15.12.2007 sobota
  Krkonoše

  viz kalendář, ale Ti, kteří jste si jej stáhli do 10.12.2007, tak je změna v odjezdu vlaku na 7.20 hod. z Náchoda a v 7.51 z Červeného Kostelce.
  8.12.2007 sobota
  Pěticestí - Orlické hory
  viz kalendář
  29.11.2007 - 2.12.2007 - otevření 32. ročníku Zimy na náchodsku na Lyžařské boudě v Krkonoších
  Jedna noc se snídaní za 240,- Kč, záloha 300,- Kč do 27.9.2007. Další stravování je možné. Pro opozdilce je rezerva, takže se mohou zkusit zeptat i později. Je možné jet i od pátku 30.11.2007 a vyjímečně od soboty 1.12.2007. V ceně je odvoz zavazadel z Pece pod Sněžkou. Účast je na vlastní nebezpečí.
  27.6. - 1.7.2007 - Vysoké Tatry, Starý Smokovec
  Přátelé, odjezd z Náchoda 27.6. vlakem v 7.20 hod.. Místenky jsou na EC 121 Košičan z České Třebové do Popradu. Jízdenky včetně místenek předám Zuzce Žákové.
  Odjezd z Popradu 1.7. v 10.55 hod., příjezd do Náchoda v 18.39 hod.
  19.4.2007
  Dnes slaví své 80 narozeniny Jirka Kubíček - Jirko, přeji Ti stálé zdraví, spokojenost, pohodu a ať můžeš dělat stále co tě baví. Věřím, že za všechny lyžaře i horolezce.


  27.6. - 1.7.2007 - Vysoké Tatry, Starý Smokovec
  Ubytování s polopenzí za 350,- Sk. Záloha 500,- Kč. Doprava vlakem, nebo po vlastní ose.
  Velikonoce už jsou tady, a tak přeji Vám všem dohromady, bohatou pomlázku a hodně štěstí, hlavně však lásku a radost, jež jaro věští!

  32. ročník "Zimy na náchodsku"

  31.3.2007 - Orlické hory
  Vážení přátelé,
  sice jsem v sobotu říkala, že lyže uklízím, ale Jirka psal, že na Orlických je až na Pěticestí dostatek sněhu a v kalendáři také píšu, že dokud je na čem, jedeme, tak já jedu v 7.35 hod. autobusem z Náchoda, v 7.53 hod. z Nového Města od Rychty na Šerlich. IDOS, mi potvrdil, že autobus tam i zpět ještě jede. Věřím, že bude hezky a když ne, tak my si hezky uděláme, takže se naposledy těším a zvu všechny příznivce do stopy. Zdravím Božena
  24.3.2007 - přejezd Krkonoš
  Vážení přátelé,
  v sobotu odjíždíme z Náchoda v 6.00 hod. od Hamrů, v 6.10 hod. od teplárny a v 6.25 hod. z autobusového nádraží v Červeném Kostelci. Buďte prosím dochvilní. V případě, že se nemůžete zúčastnit, nahlaste mi tuto skutečnost co nejdříve, aby mohli jet náhradníci.
  Děkuji a těším se na bezva prožitý den ve stopě. Zdravím Božena
  17.3.2007 - sobota
  Vážení přátelé,
  v sobotu jedeme jak je psáno, takže v 7.20 hod. z Náchoda vlakem do Trutnova. Z Nového Města v 6.45 hod. autobusem do Náchoda, odtud stejně, jak je výše. Z Trutnova to vyjde časově i finančně nejlíp autobusem v 8.45 hod., v Peci jsme 9.30 hod. Na hřebeni je sněhu dostatek.
  Všechny Vás srdečně zvu a těším se do stopy. Zdravím Božena
  10.3.2007 - sobota
  Vážení přátelé,
  v sobotu jedeme, jak je psáno v 7.35 hod. z Náchoda, v 7.53 hod. z Nového Města od Rychty a opět na Šerlich. Souvislá sněhová pokrývka je na hřebeni a k Haničče. Dál už jsou vytátá místa, proto navrhuji jet po hřebeni buď na Pěticestí, nebo na Vrchmezí a zpět autobusem buď ze Šerlichu, nebo z Deštného v Orl. horách. Těším se na bezva zážitky ze stopy a zdravím Božena.
  3.3.2007 - sobota
  Vážení přátelé,
  v sobotu jedeme v 7.35 hod. z Náchoda, v 7.53 hod. z Nového Města od Rychty, ale opět na Šerlich. Sníh nám sice připadl, ale jeho kvalita pod hřebenem je horší, proto na lyžích pojedeme z parkoviště na Šerlichu zprava na Velkou Deštnou, Jelenku, Pod Homolí, Pěticestí a druhou stranou hřebene se vrátíme zpět na Šerlich a podle času do Deštného v Orl. h. k Národnímu domu. Těším se na Vaši účast ve stopě a zdravím Božena.
  24.2.2007 - sobota
  Vážení přátelé,
  v sobotu jedeme v 7.35 hod. z Náchoda, ale na Šerlich, protože kvalita sněhu na hřebeni je lepší. Objedeme Velkou Deštnou z pravé strany, vrátíme se po hřebeni a pokračujeme přes Šerlich, Bukačku, Polomské s., Vrchmezí, Čihalku do Olešnice. Autobusem v 15.55 hod. přes Nový Hrádek domů. Těším se na pěkné zážitky ze stopy a zdravím Božena.
  17.2.2007
  Vážení přátelé,
  v sobotu jedeme dle plánu na Rýchory. Odjezd vlakem z Náchoda v 6.01 hod. do Trutnova. Dále navrhuji Skibusem v 8.00 hod. na křižovatku a odtud linkovým autobusem v 8.51 hod. na Pomezní boudy, kde jsme v 9.15 hod.. Sníh je do Ml. Buků, ale ještě nevím, co to udělá do soboty, takže je možné, že dojedeme jen do Svobody nad Úpou. Možná bude vhodné si vzít klistr, nejlépe Universál - čirý.
  Všechny Vás srdečně zvu přesto, že počasí je uplakané. V sobotu už má být líp.
  Těším se do stopy a zdravím Božena
  10.2.2007
  Přátelé,
  protože sněhová pokrývka kolem Bukové hory není dostatečná, jedeme na Orlické hory. Odjezd z Náchoda autobusem v 7.35 hod. na Šerlich, kde je, jak dostatek sněhu, tak i jeho dobrá kvalita. Pojedeme buď do Rokytnice, nebo do Náchoda, podle podmínek ráno.
  Všechny Vás tímto srdečně zvu do stopy a těším se na společné bezva zážitky. Ahoj Božena
  Odjezd z Nového Města nad Metují z Rychty v 7.53 hod.
  ze Žďáru v 6.55 hod. vlakem, v Náchodě jste 7.19 hod.
  z Police v 7.01 hod. vlakem
  z Hronova v 7.10 hod. vlakem
  z Trutnova v 5.40 hod. autobusem, který je v Náchodě v 7.00 hod.
  z Červeného Kostelce v 6.35 hod. autobusem, v Náchodě je v 7.00 hod.
  3.2.2007
  Vzhledem k tomu, že letošní ročník "Memoriálu E. Ratha" organizátoři zrušili, pro zákaz vstupu do lesa, jedeme náhradní trasu - "Hejšovinu". Odjezd z Náchoda v 7.15 hod. autobusem do Machovské Lhoty. Odtud - Pasterka, Hejšovina, Karlow, Machovská Lhota a půjde-li to, tak do Náchoda.

  31. ročník "Zimy na náchodsku"

  WebZdarma.cz